Modelier (Croitor/Confectioner)

S.C.Braiconf S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaborarea tiparelor in baza schitelor primite de la designeri.
- Verificarea si imbunatatirea tiparelor cu respectarea specificatiilor de produs.
- Executarea tuturor operatiilor in vederea finalizarii seriei 0 ale unor produse vestimentare.

CERINTE

-Studii liceale/scoala profesionala-in domeniul confectii/textile.
- Minim 3-5 ani experienta intr-o pozitie similara, intr-un mediu dinamic.
- Experienta in elaborarea si sau modificarea tiparelor pentru o gama larga de produse vestimentare.
- Persoana dinamica, flexibila, deschisa la nou, cu spirit de initiativa.
- Atenie la detalii, orientare catre rezulte si munca in echipa.
- Atitudine pozitiva fata de munca si colegi, dorinta de implicare, dezvoltare personala si profesionala.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, profesional.

SC Braiconf SA, este liderul pietei producatorilor de confectii usoare din Romania.
Fondata in anul 1950, compania a cunoscut o evolutie ascendenta pozitiva, dezvoltandu-se continuu si diversificandu-si constant gama de produse. Ne adresam clientilor nostrii cu colectiile Sergio si Braiconf, iar de curand am lansat si un nou serviciu: “Braiconf pe masura”.

In prezent Braiconf detine 17 magazine proprii, deschise in orasele mari din Romania. Numarul magazinelor Braiconf este in continua crestere, oferind noi oportunitati de angajare in diferite domenii de activitate.

Valorile angajatilor companiei reprezinta munca in echipa, creativitatea, fantezia, profesionalismul si atentia acordata celor mai mici detalii, astfel incat clientii sa fie pe deplin multumiti de produsele si serviciile companiei.

Esti fascinat de lumea modei? Accepti provocarea sa te angajezi la una dintre Superbrandurile Romaniei?

Iti doresti o cariera intr-un mediu dinamic si in continua dezvoltare, in domeniul confectiilor textile?
Te invitam sa aplici aici si sa descoperi oportunitatile pe care Braiconf le are pentru tine!