Mobile Developer Windows Phone 8

QLT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam persoane cu experienta in C# interesate sa faca dezvoltare pentru Windows Phone 8. Se accepta si persoane dispuse sa faca trecerea de pe aplicatii desktop pe mobile.

Compania angajatoare activeaza pe piata IT din Romania/Bucuresti, focusata pe dezvoltare solutii software pentru diferite domenii de activitate.

Se ofera pachet salarial motivant, discutabil in functie de nivelul dezvoltarii profesionale. Mediu de lucru placut, profesionist si posibilitate de dezvoltare profesionala pe termen lung.

Detalii produse:
Unul din produse se refera in principal la un serviciu de backup, securitate. Produse similare dar mult mai simple sunt :DropBox, Skydrive.
Mai exista inca doua produse care trebuie dezvoltate: unul similar cu un wallet/manager de parole; cel de-al doilea este un produs de securitate mobile - internet security.

Detalii proiecte Windows 8 Mobile
mediu dezvoltare propus: Visual Studio;
tehnologie: C#
complexitatea produsului este destul de mare;
produsul contine o serie de module independente, fiecare cu funtii specifice;
se poate lucra in echipa independent;
task-urile sunt de dezvoltare a produsului.

CERINTE

minim 3 ani experienta dezvoltare C#;
cunostinte solide de OOP;
experienta in metodologii conexe constituie un avantaj (sisteme bugtraking / task management / subversioning);
limba engleza la un nivel cel putin mediu (scris, vorbit);
cunostinte SQL;
experienta sockets, multithread, networking, user interface;
stil programare curat si organizat;
fire analitica si organizata.

BENEFICII OFERITE

Pentru detalii accesati: www.qlt.ro

Identificam, selectionam si recomandam candidati talentati prin care companiile se pot dezvolta.

Oamenii fac diferenta, iar succesul unei companii este garantat doar de calitatea oamenilor integrati in companie.