Mid-level, Senior Java Developers

Crispico

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului
- conceptia si dezvoltarea de proiecte software destinate transportatorilor aerieni
- analiza si proiectare, gestiune tehnica a proiectului (UML, gestiune de configuratie etc)
- asigurare mentenanta si suport

CERINTE

- absolvent al unei facultati cu profil informatic
- minim 4 ani de experienta cu tehnologii Java
- experienta in conceptie software folosind UML
- nivel avansat programare orientata obiect, structuri de date, tehnici de programare aferente
- cunostiinte/experienta Java parte de desktop (folosind Swing, RMI, optional SWT)
- conostiinte/experienta J2EE: tehnologiile Servlet/JSP, Spring Framework si Spring MVC, Hibernate, Web Services
- conostiinte/experienta web: html, javascript, ajax
- experienta SQL / manipulare baze de date (Microsoft SQL Server, Oracle sau MySql)
- cunostiinte de limba engleza (optional franceza)

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial excelent;
- atmosfera de lucru destinsa in cadrul unei echipe tinara si motivata;
- oportunitati de cariera intr-o societate in crestere.

Mai multe detalii le gasiti pe siteul firmei: http://www.crispico.com