Merchandising Manager

Sc Domo Retail SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implementarea standardelor de merchandising atat pentru promotii, cat si pentru marfa disponibila in magazin si in depozitul acestuia.
• Se asigura ca marfa/produsele disponibile in magazin sunt expuse conform standardelor;
• Alinierea comunicarii in magazinele din retea, prin aceleasi etichete de pret, aceleasi postere, acelasi font;
• Inovarea permanenta a materialelor de semnalizare din magazine;
• Definirea kitului de semnalizare pentru perioadele promotionale;
• Se asigura ca spatiul de expunere este eficientizat la maxim;
• Comunicarea promotiilor in retea, cu obiective, materiale, mecanica, mod de amplasare;
• Training cu ASM + sefi de magazine pentru a obtine intelegerea rolului mercantizarii si a comunicarii unitare in magazine;
• Raportari periodice catre achizitii/ vanzari/ marketing despre situatia din magazine;
• Se asigura ca promotiile in vigoare sunt implementate conform standardelor de merchandising;
• Urmareste necesarul de materiale de comunicare pe categorii din retea si asigura comanda si existenta lor;
• Informare in retea despre campania de deschidere a magazinelor.

CERINTE

• Minim 2 ani experienta in retail
• Initiativa
• Planificare si organizare
• Obiectivitate
• Atentie la detalii
• Focus catre obtinerea de rezultate
• Munca in echipa
• Abilitati de comunicare
• Managementul schimbarii
• Integritate
• Spirit inovativ

Abilitati tehnice:
• Cunostinte operare PC – Office
• Permis conducere B

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra alaturi de profesionisti intr-un mediu tarnar si dinamic.
Pachet compensational competitiv, bonus, telefon,

DESCRIEREA FIRMEI

Vrei sa faci parte din echipa Domo?

Suntem o companie cu potential dovedit, unul dintre cei mai puternici retaileri de electronice, electrocasnice, IT si telecom din piata romaneasca.

In filozofie, DOMO inseamna ca avem un set de valori pe care nu le-am incalcat niciodata – respectul fata de cuvantul dat, parteneriatul, perseverenta si seriozitatea.

Vrem sa fim perceputi ca unul din cei mai onesti si de incredere parteneri din mediul de angajatori, iar angajatii nostri sa ne vada ca cei mai apropiati de nevoile lor si sa ne prefere pentru oportunitatile reale de cariera, pentru mediul tanar si dinamic in care isi pot desfasura activitatea.

Nu ezita si aplica acum!
Oportunitatile cresc odata cu oamenii!