Merchandiser

SC Dinamic 92 Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza imaginea si produsele companiei;
- Asigura disponibilitatea la raft a produselor si respecta regulile de expunere a acestora conform standardelor companiei
- Asigura maximum de prezenta, vizibilitate si accesibilitate pentru produsele distribuite;
- Verifica preturile de la raft si existenta materialelor promotionale;
- Monitorizeaza stocul pentru produsele mercantizate;
- Urmareste depozitarea corecta a produselor in conformitate cu recomamdarile producatorilor
- Amplaseaza, verifica si intretine materialele de reclama;
- Informeaza angajatii magazinelor si clientii asupra campaniilor promotionale organizate de companie
- Mentine bune relatii cu clientii firmei si cu reprezentantii din magazine;
- Asigura training si coaching personalului de vanzari din magazinele partenere;
- Prospecteaza, colecteaza si raporteaza in permanenta informatii relevante legate de piata
- Monitorizeaza concurenta intocmind rapoarte specifice;
- Respecta programul de rute zilnice

CERINTE

- Studii medii;
- Experienta de minim 2 ani;
- Abilitati de planificare si de organizare a activitatii
- Abilitati de comunicare si de negociere;
- Abilitati de argumentare;
- Creativitate pentru generarea de idei si de adaptare la orice situatie
- Spirit de observatie, atent la detalii;
- Capacitate de lucru in echipa;
- Orientat catre client si rezultate;
- Entuziast, dinamic, automotivat;
- Domiciliul stabil in zona arondata
- Permis de conducere - categoria B, cu vechime de minim 3 ani
- Disponibilitate pentru deplasari;

BENEFICII OFERITE

- colaborare cu o echipa profesionista;
- masina de serviciu;
- mediu de lucru placut;
- posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;

Dinamic 92 Distribution SRL este o companie infiintata in 1992 avand ca principala activitate distributia nationala de ANVELOPE pt turisme, 4X4, camioane si agroindustriale, uleiuri si consumabile auto, materiale pentru constructii si amenajari interioare (ambiental).

Sediul central al firmei Dinamic 92 este in Piatra Neamt, activitatea de distributie fiind completata prin cele 5 puncte de lucru din Piatra Neamt, Iasi, Bucuresti, Timisoara si Cluj.