Merchandiser

FMCG Marketing & Distributie

Job expirat

RESPONSABILITATI

Post disponibil in toate orasele resedinta de judet.

Principalele responsabilitati sunt:
- promovarea si mercantizarea produselor/brandurilor pe care compania le reprezinta pe zona de actiune (supermarketuri, minimarketuri cat si KA);
- sortarea si aranjarea paletilor de marfa in acord cu dispozitiile de livrare;
- asigurarea disponibilitatii produselor in spatiile de vanzare in acord cu planogramele agreate;
- monitorizarea permanenta a calitatii produselor mercantizate (ambalare si termene de valabilitate);
- monitorizarea permanenta a preturilor (nivel si mod de afisare);
- controlul nivelului de stoc al clientilor si distribuitorilor in scopul evitarii situatiilor de OOS;
- implementarea si monitorizarea tuturor actiunilor promotionale, a materialelor publicitare;
- intocmirea rapoartelor zilnice, saptamanale si lunare;
- respectarea cu strictete a programului de activitate agreat.

CERINTE

- Experienta pe un post similar reprezinta avantaj;
- Experienta in domeniul FMCG reprezinta avantaj;
- Studii medii;
- Persoana serioasa, organizata si constiincioasa;
- Persoana implicata, orientata catre realizarea obiectivelor;
- Sociabilitate, capacitate de lucru in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Training de specialitate.

FMCG Marketing & Distributie este o companie cu capital romanesc, aflata in continua dezvoltare, avand o vasta experienta in managementul si administrarea vanzarilor, precum si in servicii de mercantizare si sampling ceea ce asigura succesul partenerilor nostri.
Echipa FMCG Marketing & Distributie are avantajul acoperirii nationale si al performantei la nivelul fiecarei divizii.
FMCG Marketing & Distributie asigura in prezent servicii de merchandising pentru Ursus Breweries, Panfoods Romania (cafeaua solubila Amigo), Zarea SA, Pambac, Matra Int. S.R.L., Romkuvert, Farmec S.A.
Puteti afla mai multe informatii despre noi accesand site-ul
www.fmcgmanagement.ro