MERCHANDISER

STAR FOODS o Companie a PEPSICO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raportand Supervizorului Vanzari, candidatul selectat se va ocupa in principal de implementarea standardelor de merchandising in zona alocata (key accounts). Responsabilitatile includ aranjarea produselor si a materialelor promotionale in vederea asigurarii vizibilitatii si unei bune pozitionari in conformitate cu stardadele PepsiCo. In acelasi timp, candidatul selectat se va ocupa de mentinerea unor bune relatii cu clientii.

CERINTE

- Studii medii;
- Experienta intr-un post similar constituie avantaj;
- Cunoasterea pietei bunurilor de larg consum;
- Focalizare pe rezultate si pe rezolvarea problemelor;
- Cunostinte operare calculator constituie avantaj;
- Disponibilitatea de a lucra intr-un ritm sustinut.

PepsiCo este unul dintre liderii mondiali pe piata bauturilor racoritoare si a produselor alimentare de larg consum, cu venituri anuale de peste 35 miliarde de dolari in 2006 si 157.000 de angajati in lumea intreaga. Incepand din 2004, PepsiCo isi consolideaza pozitia in Romania o data cu achizitionarea Star Foods. Star Foods exista in Romania inca din 1993 producand si comercializand marci precum Lay¿s, Lay¿s Max, Cheetos, Star Snacks, Krax, Star Popcorn si Star Naturals.