MERCANTIZOR

JOBAVANTAJ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

Persona angajata pe acest post este responsabila de cresterea vanzarilor in cadrul clientilor de tip KA ai companiei, prin:
- promovarea produselor firmei in cadrul magazinelor si oferirea de consultanta clientilor in legatura cu acestea;
- implementarea actiunilor de promovare si hosting in cadrul magazinului KA (organizarea de degustari, prezentarea promotiilor, amplasarea /distribuirea materialelor promotionale, etc.);
- asigurarea respectarii standardului de mercantizare stabilit (manipularea marfurilor, aprovizionarea rafturilor si spatiilor de expunere agreate prin contract, mercantizarea produselor);
- intretinerea in stare excelenta a spatiilor de vanzare stabilite (prin curatenia/ igienizarea acestora, verificarea permanenta a termenelor de valabilitate a produselor, curatarea produselor, etc.);
- culegerea de informatii specifice (clienti, concurenta, etc.) si raportarea acestora catre supervizorul direct;

CERINTE

Persoana potrivita pentru acest post trebuie sa:
- aiba experienta minima pe un post similar (lucrator comercial, mercantizor, vanzator, hostes, etc.);
- aiba bune aptitudini de comunicare, culegere date si informatii si raportare;
- fie ordonata, muncitoare si responsabila;
- fie motivata de specificul postului si de lucrul cu clientii;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant cu bonusare in functie de rezultatele obtinute;

Companie de recrutare JOBAVANTAJ cauta MERCANTIZORI pentru clientul sau, distribuitor national pe piata FMCG.