Mentenanta/ Implementare

SC TOTALSOFT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- mentenanta unor aplicatii Web pe mediul de productie la sediul clientului;
- dezvoltarea de aplicatii WEB si rapoarte la sediul companiei;
- desfasoara activitatea de suport tehnic pentru bazele de date implicate (SQL Server 2000);
- desfasoara activitatea de suport tehnic pentru aplicatiile WEB instalate la client (ASP.Net 1.1);
- raspunde solicitarilor clientului legate de functionarea aplicatiilor.

CERINTE

- studii superioare (de preferinta Automatica, Matematica, Cibernetica);
- buna cunoastere MS SQL Server 2000 (administrare si programare);

CONSTITUIE AVANTAJ:
- experienta in mentenanta unui sistem de productie;
- cunostinte de baza .Net Framework (cel putin 1.1), C#, ASP.NET (cel putin 1.1) si Reporting Services 2005;
- experienta in dezvoltarea de aplicatii web;
- experienta in dezvoltarea de rapoarte;

TotalSoft a luat fiinta in anul 1994 la initiativa a 6 specialisti din domeniul IT ajungand astazi, la aproape 12 ani de la lansare, o companie - lider, matura, cu o echipa ce numara peste 200 de angajati cu o excelenta experienta.

Angajamentul si asumarea responsabilitatii de catre intrega echipa TotalSoft, precum si impunerea profesionalismului ca valoare de baza, au contribuit la ascensiunea accelerata a companiei pe piata. Numarul mare de clienti si fidelitatea acestora pe termen lung sunt rezultatul respectarii fara compromisuri a misiunii companiei si a muncii sustinute a intregii echipe.

Suntem cel mai important furnizor de solutii software pentru sectorul privat din Romania.
Principalele produse sunt destinate:
- gestionarii intregii activitati a unei organizatii (ERP),
- managementului resurselor umane si salarizarii,
- project managementului,
- managementului activitatii medicale si a activitatii de distributie in domeniul farmaceutic etc.

Suntem compania care a adus managementul de proiect in Romania prin sistemul Primavera si, tot noi, am dezvotat primului sistem de e-procuremment din Romania (www.e-licitatie.ro)

Daca esti un bun profesionist si vrei sa lucrezi in TotalSoft, unde spiritul de inovatie si competenta sunt valorile cele mai importante, APLICA ACUM!