Medici specialisti si rezidenti in Germania

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Firma germana Brandler & Rauschelbach GbR, cu experienta de 5 ani in domeniu, cauta medici pentru spitale si clinici din Germania.
Deasemenea ptr medicii rezidenti se asigura conditii pentru definitivarea rezidentiatului.
Se asigura suport pentru toate formalitatile necesare angajarii si stabilirii in noua locatie.
Ne recomanda o vasta experienta si exemplele de succes.Plata se face conform standardelor germane.
Pentru informare: www.medic-job.de .

CERINTE

Medici specialisti si medici care doresc sa faca rezidentiatul in urmatoarele specializari:
Anestezie/Medicina de urgenta
Interne, Chirurgie, Radilologie
Medicina generala, Neurologie
Pediatrie si alte specializari.
Sunt necesare bune cunostinte de limba germana.
Pentru medicii cu un nivel scazut al cunostintelor de limba germana organizam in Germania cursuri intensive