MEDICAL CLINIC MANAGER

S.C. CLINICA ROMGERMED S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, controleaza si raspunde pentru derularea activitatilor medicale ale clinicii;
- raspunde de buna utilizare a aparaturii medicale, instrumentarului si intregului inventar al clinicii, si face propuneri de dotare conform necesitatilor si normelor cu incadrarea in bugetul alocat;
- coordoneaza si controleaza modul in care pacientii sunt informati asupra serviciilor medicale oferite;
- raspunde de respectarea drepturilor pacientilor cu privire la garantarea confidentialitatii privind datele in special in ce priveste diagnosticul si tratamentul;
- controleaza si raspunde de eliberarea, conform prevederilor legale, a documentelor medicale intocmite in clinca, controleaza modul de pastrare a documentelor medicale;
- face propuneri managerului privin necesarul de personal, pe categorii si locuri de munca, in functie de volumul de activitati conform reglementarilor legale in vigoare
- raspunde de solutionarea sugestiilor, sesizarilor si reclamatiilor referitoare la activitatea clinicii
- dezvoltarea si diversificarea serviciilor clinicii prin descoperirea de noi oportunitati;
- luarea de masuri in vederea atingerii obiectivelor strategice ale companiei;
- dezvoltarea relatiilor cu cei mai importanti clienti si furnizori, precum si cu potentiali noi clienti

CERINTE

- Medic specialist;
- Experienta in conducerea, coordonarea si motivarea unei echipe minim 2 ani;
- Abilitati de conducere, planificare si organizare;
- Abilitati in managementul proiectelor, networking si negociere;
- Abilitati in elaborare si implementare de planuri strategice pentru dezvoltarea firmei;
- Persoana loiala, responsabila si dornica de implicare pe termen lung in dezvoltarea companiei;

BENEFICII OFERITE

- lucrul in cadrul unei companii in plina dezvoltare,
- se pun la dispozitie instrumentele de business aferente pozitiei;
- politici de dezvoltare profesionala;

Medical Group RomGerMed este singurul lant de centre medicale cu acoperire nationala.
Medical Group RomGerMed deserveste peste 300 000 de abonati din toata tara grupati in peste 2500 de societati comerciale printre care amintim Carrefour Romania, Electrica Muntenia, Primaria Capitalei, Protocolul de Stat, etc.