MEDICAL ADVISOR

Aliat HR

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ofera sprijin departamentelor de sales, marketing, cercetare clinica si de decizie astfel incat sa contribuie la indeplinirea obiectivelor companiei
- Se informeaza din punct de vedere stiintific si medical in ceea ce priveste toate produsele si participa la planul de actiune al companiei
- Realizeaza traininguri in interiorul companiei si da feed-back rapid colegilor din celelalte departamente
- Organizeaza testari medicale periodice pentru a spori performantele echipei medicale
- Acorda suport echipei de vanzari la vizitele medicale, congrese sau alte manifestari
- Monitorizeaza studiile clinice si epidemiologic
- Initiaza si sustine intalniri cu factori de decizie astfel incat sa acorde suport medical si stiintific produselor promovate si sa initieze colaborari

CERINTE

- De preferat sa fie specialist in neurologie, endocrinologie sau oncologie. Se accepta si specialitati in oftalmologie, gastroenterologie sau nutritie/diabet
- Experienta clinica sau universitara minim 2 ani; ideal : 5 ani de experienta clinica
- Abilitati de comunicare si manageriale, abilitati de presentare, capacitate de analiza
- Flexibilitate si productivitate, atitudine positiva, om de echipa
- Capacitatea de a scrie si a vorbi bine in limba engleza

BENEFICII OFERITE

- Beneficii materiale motivante
- Traininguri specializate
- Un mediu de lucru profesionist si antrenant intr-o companie multinationala
- Posibilitati reale de a construi o cariera in acest domeniu

AliatHR este un furnizor complet de solutii eficiente in dezvoltarea resurselor umane.