Medic specialist

SC PROMED SYSTEM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectueaza examenul clinic;
- Recomanda investigatii medicale;
- Prescrie tratamente;
- Completeaza documentatia legata de examinarea pacientului;
- Intocmeste situatii medicale;
- Efectueaza consultatii de specialitate;
- Respecta confidentialitatea actului medical;
- Respecta intimitatea fiecarui pacient.

CERINTE

Wellborn, Rețea Medicala formata din spitale, clinici și centre de excelența, un brand romanesc care funcționeaza de peste 20 de ani isi extinde echipa de medici specialisti din Bucuresti pe urmatoarele specialitati medicale:
- Alergologie si Imunologie Clinica Pediatrica
- Dermatovenerologie
- ORL
- Pediatrie
- Urologie - andrologie
- Endocrinologie
- Obstetrica-ginecologie
- Ecografist pediatrie/adulti
- Ecografist ultraspecializare MMF

Ne dorim un coleg care are urmatoarele calitati:
- Experienta in lucrul cu protocoale medicale;
- Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
- Atentie si orientare catre pacient;
- Este empatic, da dovada de profesionalism si integritate;
- Minimum 2 ani de experienta pe o pozitie similara;
- Bune abilitati de organizare si planificare pentru o buna desfasurare a actului medical conform protocoalelor medicale agreate;
- Cunostinte utilizare PC;
- Cunoasterea legislatiei in vigoare.

BENEFICII OFERITE

Asteptam aplicatia ta daca iti doresti:
• Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
• Instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare, echipamente premium;

Rețea Medicală Wellborn este formată din spitale, clinici și centre de excelență, un brand Românesc care funcționează de peste 20 de ani.

Spitalul Wellborn Baneasa este primul spital de fertilitate si medicina materno-fetala din Romania, deschis in Bucuresti de la sfarsitul lunii noiembrie 2013.