Media Coordinator

Ingham International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul se subordoneaza Directorului Media / Diviziei si are urmatoarele responsabilitati:

- urmareste activitatile de posting si efectueaza fotografii martor de décor;
- monitorizeaza pe timp de noapte si/sau zi panourile decorate si completeaza formularele necesare;
- informeaza operatorii APR despre defectiunile aparute;
- verifica reparatiile facute;
- identifica locatii media noi, negociaza si incheie contracte cu proprietarii, cu aprobarea superiorului;
- obtine autorizatiile si avizele necesare amplasarii de noi panouri publicitare;
- cauta furnizori de servicii pentru activitati specifice de media;
- urmareste evenimentele majore care au loc in zona pe care o coordoneaza si care pot avea legatura cu activitatea media;
- tine legatura cu primariile din zona coordonata;
- redacteaza oferte si contracte;
- coordoneaza montarea suporturilor media si este direct raspunzator de calitatea locatiei;
- supravegheaza derularea contractelor – plati;
- mentine relatii amiabile cu locatorul - prelungire contract, renegociere chirie, reducerea cheltuielilor acumulate, intocmire situatii financiare la cererea locatorului;

CERINTE

- permis de conducere- cat B;
- cunoasterea strazilor din Bucuresti;
- disponibilitate pentru deplasari in tara;
- limba engleza;
- cunostinte PC;
- abilitati de comunicare si negociere;
- capacitate de stabilire a prioritatilor;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist de lucru, intr-o companie multinationala;
- Incurajarea performantelor;
- Pachet salarial atractiv;
- Masina
- Telefon mobil.

Ingham International SRL is a British managed recruitment company that offers a wide range of professional HR consultancy services.

We always have openings for different positions, so if you are interested in finding a job, or changing the one you have, please send us your CV.