Matematician

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Elaboreaza modele matematice cu aplicatie in economie (piete si produse finaciare, managementul riscului, prognoze evolutie preturi, structurare modele financiare);
• Realizeaza modelare financiara in domeniul investitiilor financiare (analiza cost-beneficiu, optimizarea profitului, cash-flow);
• Dezvolta modele computerizate pentru simularea si analiza problemelor complexe din cadrul unui proiect de investitii.

CERINTE

• Absolvent/ Student in an terminal al Facultatii de Matematica / Informatica / Automatica;
• Cunostinte analiza financiara, indicatori financiari;
• Cunostinte de matemetica aplicata in finante, modelare si simulare, statistica si analiza matematica;
• Cunostinte de limba engleza;
• Bune cunostinte de utilizare a programelor de calcul tabelar;
• Notiuni programare (Visual Basic, Mathlab);
• Abilitati de comunicare, creativitate;
• Capacitatea de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru profesionist si provocator
• Posibilitati de dezvoltare profesionala prin cursuri de specialitate
• Pachet de servicii medicale.

IMPACT DEVELOPER & CONTRACTOR este o societatea comerciala pe actiuni, cu capital integral privat ce activeaza in domeniul dezvoltarii imobiliare .A fost infiintata in anul 1991, prin subscriptie publica. Incepand din anul 1996 este cotata la Bursa Romana de Valori Bucuresti, iar din 1998 este membru al National Association of Home Builders - USA. Participa activ la evenimentele importante din domeniul imobiliar atat din tara cat si din strainatate.
Principalele categorii de servicii oferite sunt dezvoltarea si contractarea de locuinte in propriile ansambluri rezidentiale, precum si dezvoltarea de spatii de birouri - clasa A.