Marketing Trainee - DAEDALUS SummerShip

DAEDALUS Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Desfasurare:
1.Training intensiv
In prima parte a programului participantii vor beneficia de training intensiv care are rolul de a-i introduce pe acestia in domeniul marketing research.

2.Practica propriu-zisa
In urmatoarele doua luni, participantii vor lucra in proiectele de research aflate in derulare la acel moment.
Vor beneficia de coaching din partea membrilor echipei la care vor fi alocati.

Perioada de desfasurare: 3 Iulie-15 Septembrie 2006
Programul DAEDALUS SummerShip este un program complex de practica adresat studentilor in anii 3-4 interesati sa faca o cariera in marketing.

Scopul programului DAEDALUS SummerShip este pregatirea in avans a viitorilor specialisti in marketing.

CERINTE

- Studenti in anul 3-4 de studiu ASE sau Sociologie
- Cunostinte de marketing
- Cunostinte de statistica
- Foarte bune cunostinte de limba engleza
- Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa
- Foarte bune cunostinte de utilizare a pachetului Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

Pe toata durata programului, participantii vor beneficia de o bursa de lucru.

Programul constituie o premiza pentru colaborarea ulterioara pe proiecte si/sau pentru angajare.

DAEDALUS Consulting este firma de top in domeniul marketing si cercetare a pietei.

Principalele servicii oferite de firma sunt: cercetarea de marketing (atat cantitativa cat si calitativa), servicii suport de marketing (profilari, intelligence, market research, data mining, modelari de marketing), consultanta.

Din februarie 2005 DAEDALUS este membra a retelei Millward Brown, corporatie aflata în top-ul mondial al furnizorilor de servicii pe segmentul evaluarii brand-urilor si a activitatilor de promovare a lor.

Puncte forte:
- organizatia - \"people oriented\", profesionalism, implicare
- servicii de marketing cu valoare adaugata mare, orientare spre excelenta.

Pentru mai multe detalii despre firma, va rugam sa accesati: www.daedalus.ro