Marketing specialist www.cinemagia.ro

iMedia Plus Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele atributii:

Reprezentare
- reprezinta activitatea sa in relatiile operationale din interiorul companiei;
- reprezinta activitatea sa in relatiile cu partenerii site-ului;
- reprezinta compania si site-ul in relatiile profesioanle si de afaceri in contextele intalnirilor profesionale la care participa;

Planuri si actiuni de marketing
- analizeaza piata online, prelucreaza informatiile obtinute si propune pe baza acestora noi modalitati de promovare si noi servicii;
- gestioneaza implementarea acestora cu acordul sefului direct;
- propune, implementeaza, gestioneaza concursuri ceea ce presupune identificare si contractare parteneri, gestionare desfasurare, realizare regulament, gestionare participanti/castigatori, transmitere premii, facturare (daca este cazul);
- tine evidenta partenerilor si transmite catre redactii advertoriale si/sau alte proiecte ce trebuiesc implementate;
- realizeaza proiecte speciale si mentine legatura cu agentia de vanzari pentru site-ul/urile aflate in gestiunea sa;

CERINTE

- Cunostinte minime de marketing online;
- Cunostinte de uitilizare instrumente specifice: google analytics, google adwords si google adsense prezinta un avantaj;
- Bune abilitati de culegere, prelucrare si sinteza de date si informatii;
- Bune abilitati de planificare si organizare;
- Excelente abilitati de comunicare verbala si scrisa, persuasiune;

BENEFICII OFERITE

Compania ofera un pachet de recompensare competitiv ce cuprinde salariu fix conform nivelului de competenta al persoanei, bonus in concordanta cu rezultatele atinse, tichete de masa, asigurare stomatologica, asigurare medicala, telefon.

DESCRIEREA FIRMEI

Publisher on-line