MARKETING SPECIALIST

HOLY LAND ZB TRAVEL SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovează imaginea Agentiei:
informarea clienţilor şi a potenţialilor clienţi despre activitateai, direct sau prin intermediul mass-mediei (ştiri, comunicate, interviuri)
intocmirea planului de publicitate al organizaţiei (medii de difuzare, temporizare, obiective);
analiza ofertelor şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare
proiectarea materialelor publicitare (anunţuri, pliante, oferte);
colaborarea cu agenţiile de publicitate, de turism şi mass-media in vederea promovării produselor;
Identificarea modului de structurare a pieţei: clienţi actuali, clienţi potenţiali;
Documentarea continuă despre produsele oferite de concurenţă şi despre modul in care pot fi extinse şi optimizate serviciile şi produsele
Participă la realizarea, dezvoltarea forţei de vanzare; este responsabil de evaluarea, analizarea şi instruirea forţei de vanzări;
Gestionează modul de realizare şi utilizare a bazei de date (de marketing) a firmei;
Coordonează modul de realizare şi promovare a site-ului firmei;
intreţine relaţii cu clienţii firmei: analiza satisfacţiei acestora
Participă la targuri naţionale/internaţionale de profil făcand propuneri de colaborare şi implementare de noi produse in oferta firmei;

CERINTE

Studii superioare;
Experienta in vanzari si marketing (retail);
Persoana atenta la detalii;
Viziune si intuitie;
Excelente abilitati de relationare si vanzare;
Limba engleza nivel avansat;
Persoana ambitioasa si orientata pe rezultate.

BENEFICII OFERITE

- Bonusuri in functie de performanta;

Agentia ZB Travel a luat fiinta pentru a satisface dorinta de cunoastere si credinta. Ofertele sale cele mai atractive sunt pachetele pentru Israel dar si pachete charter sau plecari individuale in cele mai diverse destinatii(consacrate sau de inceput). Numarul mare al clientilor, calitatea si pregatirea acestora dar si numarul mare de oferte ne-a determinat sa venim in sprijinul acestora cu o platforma de rezervari on line. Aceasta platforma este un instrument prietenos si intuitiv care acorda suport tuturor vizitatorilor site-ului nostru, oferindu-le posibilitatea de a obtine cele mai bune informatii referitoare la serviciile pe care si le doresc, precum si disponibilitatea in timp real