Marketing Officer limba Germana

SC Iminent Technology SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

In cadrul echipei de marketing organizata pe fiecare tara/limba, veti avea un rol activ in toate etapele de viata a unui utilizator.

• Achizitie prin diverse canale de noi utilizatori;

• Stimularea utilizarii servicilor noastre de catre utilizatori;

• Redactarea de texte si/sau traducerea lor;

• Promovarea continutului multimedia Iminent si al altor producatori de continut;

CERINTE

Cerinte:

• Germana fluent - OBLIGATORIU scris si vorbit;

• Capacitate de a concepe texte in Germana;

• Cunostinte solide in utilizarea computerului si a diverselor sisteme de comunicare tip Messenger, bloguri;

• Personalitate comunicativa, inovatoare si adaptabila;

• Experienta in Marketing constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

• Salariu avantajos;

• Posibilitatea de a lucra si de a evolua intr-un mediu multicultural si dinamic

IMinent este o societate Franco-Romana cu sediul la Paris si la Bucuresti, o echipa tanara compusa din 20 de persoane repartizate intre Paris si Bucuresti.

IMinent ofera servicii noi utilizatorilor de Messenger (MSN Live Messenger, Yahoo Messenger).

Iminent permite utilizatoriilor sai sa uploadeze continutul propriu si sa il utilizeze in timpul conversatiilor, dar sa si utilizeze continutul creat de catre departamentul sau de creatie.

Mai multe detalii pe http://www.iminent.com/