Marketing Manager - Steilmann Romania SRL

Steilmann

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Previzioneaza trendul in piata de retail pe criterii de concurenta, client, produs, politici de pret, etc.
- Realizeaza strategia de imagine a brandurilor din portofoliu.
- Propune si implementeaza strategii de marketing pe magazine in acord cu obiectivele comerciale transmise de Business Unit Manager.
- Stabileste conceptul grafic de promovare in media a brandului.
- Dezvolta relatia cu clientii prin dezvoltare servicii speciale (operative service, informare).
- Coordoneaza realizarea de analize si studii de piata la nivel de brand.

CERINTE

- Studii Economice – Specializarea Marketing
- MBA – Marketing & Sales – reprezinta un avantaj
- Experienta in domeniul retail de peste 5 ani – constituie un avantaj experienta in domeniul de confectii retail.
- Experinta in management de marketing de peste 3 ani
- Limba engleza – nivel avansat
- Cunoasterea Pachetului Microsoft

BENEFICII OFERITE

Compania Steilmann ofera pachet salarial avantajos.

Steilmann Romania are ca obiectiv principal activitatea de retail confectii si accesorii pentru barbati si femei. Detine cea mai importanta retea de magazine in Romania si Europa de Est