Marketing Manager

DAL Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza departamentul de marketing
- Elaboreaza planurile strategice de marketing si stabileste strategiile de marketing
- Elaboreaza bugetul de marketing si este responsabil de incadrarea in buget
- Urmareste indeplinirea obiectivelor de marketing si vanzari prin metode specifice de marketing
- Stabileste politica de pret si targetele de vanzari
- Asigura managementul si dezvoltarea portofoliului de produse
- Dezvolta strategii orientate catre client
- Realizeaza calendarul actiunilor de promovare si supervizeaza respectarea acestuia
- Analizeaza impactul campaniilor de promovare desfasurate
- Asigura evaluarea si controlul planurilor si actiunilor de marketing
- Dezvolta si mentine relatia cu agentiile si furnizorii de publicitate
- Raporteaza periodic Managerului General

CERINTE

- Minim 5 ani experienta in marketing, in pozitii de conducere
- Experienta in domeniul FMCG constituie un avantaj
- Studii superioare (marketing, comunicare, relatii internationale)
-Abilitati de comunicare si negociere
-Abilitati si competente in stabilirea de obiective de marketing
-Abilitati in elaborarea si implementarea de planuri strategice de marketing
-Spirit de initiativa, atitudine energica, optimism, rezistenta la stres

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial care include atat beneficii financiare cat si beneficii non-financiare, gandit dupa principiul « plata pentru performanta »;
- Echipa profesionista si mediu de lucru dinamic,
- Acces la cursuri de specializare si traininguri, dupa principiul « invatare continua ».

DAL Consulting recruteaza Marketing Manager pentru clientul sau, o companie din domeniul FMCG - Retail.