Marketing Manager

Tornado Sistems

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza intocmirea planului anual de marketing si comunicare si a planului trimestrial detaliat;
- Coordoneaza intocmirea bugetului de marketing si comunicare;
- Coordoneaza implementarea si evaluarea actiunilor din planul de marketing si comunicare;
- Raspunde de buna derulare a relatiei cu clientii interni / externi si cu furnizorii;
- Urmareste modalitatea de comunicare interna si externa;
- Coordoneaza echipa Departamentului de Marketing & PR.

CERINTE

- Studii superioare in domeniul economic sau intr-un domeniu conex;
- Minim 3 ani de experienta intr-un post similar;
- Cunostinte solide despre Marketing-ul de servicii - B2B;
- Cunostinte avansate MS Office;
- Cunostinte avansate de limba engleza;

- Abilitatea de a construi relatii puternice si de a conduce o echipa;
- Abilitati de negociere si comunicare, planificare si organizare;
- Creativitate.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv,
- Mediu de lucru placut.

Doar candidatii selectati vor fi contactati in vederea sustinerii unui interviu la sediul companiei noastre!

Compania Tornado Sistems are peste 250 de profesionisti specializati in diferite domenii: marketing, vanzari, suport tehnic si logistic. Compania este structurata astfel incat sa raspunda cerintelor pietei si anume pe doua directii: distributia de echipamente de tehnica de calcul (Acer, Asus, BenQ, Brother, Canon, Epson, Fujitsu Siemens Computers,HP, Hyundai, Kingston, Kinetix, Lite-on, Microsoft, MSI, Nec, Philips, Samsung, Twin Mos, Xerox) si, pe de alta parte, networking - proiectarea, instalarea, instruirea si consultanta in domeniul retelelor de calculatoare.