Marketing Internship

AUSTRAL TRADE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Iti doresti o cariera in marketing si te simti pregatit pentru acest prim pas?
Daca raspunsul tau este da, avem un loc in echipa pentru tine!

Ce vei face?

• Vei invata semnificatiile practice ale remarketing-ului, campaniilor de search si ale social media in general
• Vei intelege ce inseamna un mix de marketing eficient pentru online si pentru offline
• Si, cel mai important, vei face parte din echipa in toate actiunile organizate in cadrul departamentului de marketing: evenimente, realizare catalog, materiale de promovare interna, externa, proiecte de sponsorship si campanii de PR.
• Vei invata faptul ca Marketingul nu este Comunicare

CERINTE

Aproape ai terminat facultatea. Am prefera sa fie o facultate de profil umanist, insa nu este un must.
• Iti place sa scrii, ai blog, ai publicat articole in diverse reviste sau esti intr-o asociatie studenteasca si ai fost implicat in proiecte de promovare
• Esti prieten cu ppt., excel si word, amic indepartat cu vreun program de grafica, iar cea mai buna prietena a ta este limba engleza
• Esti dinamic, pozitiv si responsabil
• Simti ca nu te-ai plictisi niciodata de marketing
• Si iti doresti o cariera in domeniu.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim:

• 3 luni de practica intensiva, cu un program part-time, adaptat programului tau de la facultate
• Sansa de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica si de a invata marketing intr-un mediu real de business

Te-am convins?
te asteptam in echipa Austral!

AUSTRAL TRADE este un lider pe piaţa importului, producţiei şi distribuţiei de articole de birotică şi papetărie, astfel incat, de peste 19 ani, „Stii pe ce te bazezi!”.
Politica noastră de parteneriat cu furnizori de renume pe plan internaţional, majoritatea producători, este cel mai bun mod de a oferi clientilor nostri cele mai bune şi mai noi produse, n exclusivitate.
Specificul activitatii noastre este de vanzare business to business (direct catre birourile companiilor), oferind solutii pentru birou clientilor nostri si oferindu-le consultanta pentru eficientizarea activitatii lor. Astfel, ne dorim ca in echipa noastra de vanzari sa avem consultanti activi, care sa ofere clientilor nostri solutiile potrivite si, in acest fel, sa dezvoltam parteneriate de succes.
Pentru mai multe informatii despre noi, te invitam sa vizitezi site-ul nostru: www.austral.ro