Marketing Executive

Coface Credit Management Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promovare imagine si servicii Coface Romania si atragerea de potentiali clienti pentru prezentari de vanzari;
Activitati de marketing-organizarea si planificarea de conferinte, seminarii, evenimente corporatiste;
Responsabil/a cu activitatile de marketing si comunicare interna;
Realizarea si implementarea planului de marketing anual;
Rapoarte lunare de activitate;
Supravegherea activitatilor firmelor concurente.

CERINTE

Abilitati verbale dezvoltate;
Abilitati numerice;
Studii de specialitate;
Experienta in domeniu minim un an si jumatate;
Persoana dinamica, implicata social;
PC – MS Office – excelent, browsere Internet;
Cunostinte solide marketing, PR, comunicare;
Limbi straine – engleza avansat;
Dinamic/a, comunicativ/a, personalitate deschisa, orientat/a catre client.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial functie de experienta, rezultatele obtinute si efortul depus;
Conditii de lucru excelente;
Echipa profesionista.

Coface Romania este lider de piata in Romania in domeniul managementului riscului de credit, servind peste 300 de clienti din Romania si strainatate, furnizand clientilor sai urmatoarele servicii:

- colectare creante persoane fizice si juridice;
- rapoarte de credit;
- asigurari de credit.