Marketing Coordinator

Career Solution Group

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Promoveaza imaginea companiei si a produselor din portofoliul acesteia; organizeaza campanii de marketing pentru produsele noi
- Planifica, coordoneaza si analizeaza activitatea de marketing, astfel incat obiectivele de marketing ale companiei sa fie indeplinite
- Asigura si imbunatateste permanent suportul informational pentru echipa de vanzari (prezentari, oferte, documente informative pentru clienti)
- Este responsabil cu elaborarea profesionala a materialelor promotionale ale companiei
- Mentine legatura cu agentiile de publicitate( negocierea spatiilor publicitare, predarea la timp a machetelor, articole advertoriale etc).
- Urmareaste si propune conducerii calendarul de evenimente la care firma poate participa ( seminarii, prezentari, traininguri, cocktail-uri) si fiind resposabil de buna participare la evenimentele agreate
- Mentine relatii personalizate cu clientii din portofoliu (informari periodice asupra noilor produse sau a promotiilor, asupra seminariilor, targurilor, ofertelor promotionale, felicitari la evenimente speciale etc)
- Mentine relatia cu presa (conferinte/comunicate de presa, public relations, etc)
- Raspunde de negocierea si incheierea contractelor specifice departamentului (cu agentiile de publicicate, furnizorii de productie publicitara, cu organizatorii de evenimente)
- Monitorizeaza actiunile concurentilor, intocmeste si mentine o baza de date cu acestia, informand conducerea firmei asupra aspectelor importante care privesc com petitia, noile tendinte ale pietii
- Realizeaza cercetari de piata vizand perceptia clientilor, necesitatile lor, gradul de satisfactie in raport cu portofoliul de produse al companiei
- Administreaza site-ului companiei, urmarind actualizarea informatiei (mesaje, caracteristici tehnice ale produselor, preturi), introducerea produselor noi, introducerea promotiilor pe site etc.

CERINTE

- Studii superioare
- Cunostinte temeinice de limba engleza
- Foarte bune cunostinte PC ( Word, Excel, Outlook, Internet)
- Persoana sociabila
- Abilitati dezvoltate de relationare interumana - amabila, placuta, comunicativa, spontana, flexibila
- Creativa, cu initiativa
- Capacitate de organizare a activitatii si ordonare a locului de munca

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv
- Mediu placut
- Bonusuri si prime ocazionale
- Posibilitati de crestere si dezvoltare a carierei
- Telefon mobil cu minute incluse

Career Solution Group specialises in the recruitment of business professionals at all levels from Managing Director to entry level in different areas of industry ¿ construction, FMCG, IT, banking, technical, pharmaceutical, market research, etc.