Marketing Coordinator

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

Bia cauta pentru clientul sau o persoana care:
- este implicata in elaborarea strategiei de marketing (obiective, plan de actiune, mod de implementare si metode de evaluare a rezultatelor);
- monitorizeaza gradul de satisfactie al clientilor;
- realizeaza studii de piata, monitorizeaza si analizeaza datele obtinute in urma cercetarilor de piata si elaboreaza rapoarte pe baza carora se stabileste o strategie de marketing coerenta;
- participa la planificarea si gestionarea bugetului anual de marketing;
- propune campanii promotionale nationale/ locale si organizeaza toate aspectele referitoare la campaniile promotionale;
- creeaza proiecte promotionale si urmareste implementarea lor

CERINTE

- studii superioare de specialitate
- training aditional in domeniul marketingului
- experienta de cel putin 2 ani pe acelasi post (in domeniul pfarma, prezinta avantaj)
- cunostinte de operare PC- MS Office (nivel avansat)

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet atractiv.

BIA Business Intelligence Alliance este prima companie romaneasca de recrutare fondata in anul 1992. In cei 14 ani de activitate BIA a activat ca una dintre cele mai puternice firme de recrutare, realizand o baza de date cu peste 70.000 de candidati care au beneficiat de serviciile BIA.
Ca o consecinta fireasca a dinamicii mediului de afaceri din Romania, BIA isi extinde portofoliul de servicii, oferind:
- servicii de salarizare si administrare de personal,
- servicii de recrutare si selectie de personal,
- consultanta in resurse umane,
- training si dezvoltare.
Cei peste 150 de clientii cu care am construit parteneriate pe termen lung reprezinta aproape toate domeniile de activitate de pe piata româneasca. Iata numai câteva dintre companiile care au decis sa isi dezvolte resursele umane interne împreuna cu BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Asigurari, Connex, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox etc.