MARKETING BRAND MANAGER

Prooptiki Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brand Managerul va dezvolta si implementa activitati de marketing pentru lansarile home entertainment pentru trei dintre studiourile pe care Prooptiki le reprezinta in Romania.
Analizeaza si participa la construirea strategiei de brand din toate directiile: comunicare, distributie, identitatea brandului, politica de produs si pret;
Propune si implementeaza campanii de marketing, evenimente, promotii pentru studiourile pe care le gestioneaza.
Realizeaza materialele de marketing necesare desfasurarii actiunilor de marketing.
Evalueaza si monitorizeaza piata produselor alocate cat si concurenta acestora, semnaleaza si anticipeaza miscari posibile in piata;
Contribuie la construirea planului de marketing;
Colabooreaza cu departamentul Vanzari pentru implementarea politicilor agreate in retelele de distributie si pentru derularea programelor de marketing in piata ;
Propune campanii si evenimente de lansare;
Sesizeaza orice neconcordanta intre actiunile intreprinse si evolutia pietei;
Colaboreaza cu terti pentru realizarea proiectelor;
Se deplaseaza in piata pentru analiza stadiului implementarii proiectelor cat si pentru monitorizarea pietei;
Realizeaza fise de produs pentru produsele din portofoliu;
Urmareste atingerea obiectivelor stabilite in planul de marketing si rezultatele implementarii acestuia;
Informeaza periodic cu privire la stadiul fiecarui proiect;
Coordoneaza implementarea proiectelor legate de brandurile alocate;
Monitorizeaza si analizeaza datele de piata;
Elaboreaza rapoarte periodice interne si catre studiouri;
Participa activ la toate actiunile legate de brand si la cercetari de piata

CERINTE

- experienta intr-o pozitie similara minim 3 ani
- studii superioare cu specializare in marketing
- Engleza fluent vorbit si scris
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Abilitati de operare pe calculator: MS Office (proba practica)

BENEFICII OFERITE

salariu negociabil.

Greek Mutinational Company present on Romanian market since 2003 acting as an exclusive Home Entertainment Distributor for Columbia-Tristar , Twentieth Century Fox ,BBC , as well as other Independent studios is seeking for : MARKETING BRAND MANAGER