Marketing Assistant

BIA Business Intelligence Alliance

Job expirat

RESPONSABILITATI

BIA recruteaza in numele clientului sau - lant de magazine de articole pentru petrecerea timpului liber – un profesionist pentru a ocupa pozitia de Marketing Assistant.

Rolul pozitie este de participa la implementarea strategiei de marketing si comunicare a companiei.

Responsabilitati:

- Participa la dezvoltarea si implementarea proiectelor de marketing si comunicare
- Urmareste desfasurarea activitatilor de marketing
- Realizeaza materiale promotionale necesare in campaniile de comunicare si in cadrul punctelor de vanzare
- Coordoneaza relatia cu agentia de creatie si cu firma de productie publicitara pentru toate materialele publicitare POS, materiale pentru diferite campanii, etc.
- Urmareste desfasurarea campaniilor de comunicare sau evenimentelor companiei, prezenta la targuri si expozitii, evenimente de lansare la noi locatii
- Urmareste bugetul pentru fiecare proiect de comunicare si raporteaza cheltuielile efectuate
- Responsabil cu studii, statistici, prezentari legate de produse si concurenta
- Monitorizeaza desfasurarea proiectelor si feedback-ul primit

CERINTE

- Absolvent studii superioare
- Experienta intr-o pozitie similara minimum 2 ani
- Cunostinte trade marketing & brand management
- Cunostinte Ms Office (Word, Excel, PowerPoint)
- Cunostinte programe grafica si layout (Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Corel Draw, etc.) constituie un avantaj
- Cunostinte avansate limba engleza
- Abilitati copywriting
- Abilitati comunicare si project management

BIA Business Intelligence Alliance is the first Romanian recruitment company, founded in 1992. Throughout its first 15 years of activity, BIA has been one of the most successful recruitment companies, with a database of more than 70,000 candidates having benefited of BIA’s services.
As a natural consequence of the increasingly dynamic business environment in Romania, BIA is expanding its services portfolio, by offering:
- salary payment and staff management services,
- personnel recruitment and selection services
More than 150 of our clients involved in long term partnerships are operating in almost all fields on the Romanian market. Here is a list of just a few companies which have decided to develop their internal resources together with BIA: AIG Romania, BRD Groupe Societe Generale, BT Insurance, Vodafone, Coca Cola, Danone, Elite, Lafarge, Microsoft, Porsche Romania, Rominserv, Xerox, UBI Soft, Motoractive, Domenia Credit, YKK, Zarea, Ozone Laboratories etc.