MARKETING ASSISTANT

FOX CONSULTANTS

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Propune strategii si modalitati de realizare a planului de marketing;
-Participa la dezvoltarea de noi servicii in cadrul departamentului de marketing;
-Implementeaza si urmareste derularea programelor si campaniilor promotionale;
-Colaboreaza cu agentiile de publicitate si media;
-Monitorizeaza concurenta;
-Realizeaza corespondenta de afaceri;
-Se ocupa de administrarea/actualizarea site-ului firmei;
-Asigura suport pentru departamentul de vanzari in realizarea obiectivelor.

CERINTE

- studii superioare (profilul marketing reprezinta un plus);
- experienta intr-o pozitie similara (cel putin 2 ani);
- excelente cunostinte de marketing-vanzari, politici comerciale;
- buna cunoastere a mecanismelor de functionare a pietei de servicii din Romania;
- abilitati de organizare, gandire analitico-sintetica, orientare spre rezultat;
- foarte buna cunoastere a limbii engleze; (redactare corespondenta de afaceri);
- cunostinte solide de operare calculator: Microsoft Office (Word, Excel, Power Point);
- motivatia de a-si construi o cariera profesionala solida, bazata pe cunostinte, munca si seriozitate.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix, tichete de masa, tichete cadou, bonusuri semestriale in functie de performanta, telefon mobil.
Posibilitati certe de avansare.
Se asigura participarea la un program de training in domeniu.

Clientul nostru este o importanta companie nationala, emitent de tichete de masa si tichete cadou, ce isi desfasoara cu succes activitatea pe piata romaneasca reusind sa construiasca cu toti clientii si partenerii sai relatii de afaceri bazate pe siguranta si profesionalism. Avand in vedere extinderea operatiunilor sale pe piata suntem in cautarea unui profesionist pentru postul de Marketing Assistant.