Marketing Assistant

Best Internet Security

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asista directorul de marketing in realizarea si executarea planului de marketing pe baza strategiei stabilite. Participa la dezvoltarea ideilor si materialelor de marketing si a materialelor suport pentru departamentul de vanzari, pastreaza legatura cu publicatiile de specialitate si alte medii de promovare, sub supravegherea directorului de marketing.

Responsabilitati:
- Pregateste rapoarte ce stau la baza anallizei activitatii de marketing
- Asista la analiza cererii si a feedback-ului din piata
- Asista directorul de marketing in dezvoltarea relatiilor de parteneriat
- Participa la si/sau pregateste evenimente
- Colaboreaza la scrierea textelor de promovare
- Pregateste communicate de presa
- Tine legatura cu departamentul de vanzari si inregistreaza feedback din piata
- Asista la realizarea brosurilor si materialelor de marketing
- Mentine un inventar al tuturor materialelor de marketing
- Monitorizeaza presa de specialitate
- Raspunde de actualizarea paginii web a companiei
- Realizeaza design-ul materialelor de marketing
- Ofera suport de marketing departamentului de vanzari
- Mentine o baza de date cu clienti, parteneri si potentiali clienti, liste pentru mailing etc.
- Identifica si analizeaza noi modalitati de promovare
- Executa diferite sarcini ce-i sunt repartizate de catre directorul de marketing

CERINTE

Calitati/cunostinte:
- Persoana dinamica
- Persoana cu initiativa
- Persoana entuziasta, dornica de succes
- Persoana comunicativa
- Puternic spirit de observatie
- Persoana atenta la detalii
- Capacitatea de a intelege natura confidentiala a activitatii companiei
- Disciplina in respectarea termenelor, orientare catre realizarea sarcinilor
- Orientare catre rezolvarea problemelor
- Persoana orientata catre obtinerea de rezultate
- Disponibilitate pentru un program extins in scopul respectarii termenelor
- Spirit organizatoric, organizat, multitasking
- Cunostinte avansate de operare Microsoft Office: Word, Excell, Powerpoint
- Cunoasterea limbii engleze
- Capacitatea de a mentine inregistrari si de a pregati rapoarte
- Calitati pentru cercetare utilizand Internetul, reviste si publicatii de profil

Avantaje
- Cunostinte webdesign: html, macromedia flash, dreamwaver
- Cunostinte software grafica: Corel, Gif Animator, Adobe Photoshop, Quark
- Experienta de min 2 ani in departament de marketing

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, in functie de experienta si calificare + prime pentru realizarea cu succes a proiectelor incredintate
- Posibillitatea maririi in timp a salariului, pe masura dezvoltarii experientei si a cresterii eficientei in realizarea sarcinilor
- Posibillitatea promovarii ierarhice rapide, intr-o companie ce se afla in dezvoltare
- Este o pozitie ideala pentru dezvoltarea unei cariere in domeniu

DESCRIEREA FIRMEI

Securitate IT- solutii si servicii profesionale