Marketing Analyst

DAL Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analizeaza in mod constant portofoliul de produse a firmei
- Evalueaza potentialul pietei si mediul concurential pentru produsele noi/ existente
- Efectueaza statistici si analize asupra concurentei
- Asigura analiza-suport de marketing in scopul atingerii obiectivelor de vanzari
- Analizeaza impactul campaniilor de promovare utilizate
- Monitorizeaza si evalueaza satisfactia clientilor
- Coordoneaza proiectele de cercetare de marketing
- Elaboreaza si prezinta rapoartele de analiza realizate
- Colaboreaza cu directorul de marketing si departamentul de vanzari pentru elaborarea planului si strategiei de marketing

CERINTE

- Minim 2 ani experienta in marketing, preferabil in activitati similare
- Studii superioare (marketing, statistica, informatica economica)
- Cunostinte despre piata romaneasca de retail (un avantaj)
- Abilitati de analiza, filtrare si sinteza a informatiilor

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial care include atat beneficii financiare cat si beneficii non-financiare
- Echipa profesionista si mediu de lucru dinamic,
- Acces la cursuri de specializare si traininguri, dupa principiul invatare continua

DAL Consulting recruteaza Marketing Analyst pentru clientul sau, o companie din domeniul FMCG - Retail.