Manipulat marfa

EUROJOBS Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii principale:
1. Opereaza fizic miscarile de gestiune si incarcarea / descarcarea mijloacelor de transport marfa
Raspunde de manipularea marfii in depozit (produse, paleti de marfa, diverse materiale, aparate, ambalaje etc) in conformitate cu comenzile lansate si indicatiile sefului direct si/sau magazinerilor.
Incarca / descarca mijloacele de transport marfa in cel mai eficient mod posibil (timp, respectarea normelor de calitate si siguranta, corectitudine) la indicatiile gestionarului / magazinerilor.
Executa diverse activitati (curatenie in depozit, reparatii, reamenajarea spatiului de lucri etc) la solicitarea sefului direct.
Verifica gradul de siguranta a obiectelor de transportat
Verifica conformitatea dintre cantitatile solicitate in comenzi cu cele manipulate / incarcate / descarcate.
Verifica la receptionarea marfii cantitatea si starea acestora la momentul intrarii in magazie, conforma cu cerintele standardelor de calitate ale acestora.
Asigura in cadrul magaziei spatii de depozitare optime precum si spatii de circulatie necesare deplasarii in cadrul acesteia.

2. Tinuta
Raspunde de tinuta fizica si morala adecvata , conform standardelor impuse de companie

3. Reducerea costurilor
Raspunde de utilizarea resurselor existente exclusiv in interesul firmei
Raspunde de administrarea corecta a inventarului de bunuri ale companiei in concordanta cu procedurile interne in vigoare
Va evita distrugerea/deteriorarea obiectelor depozitate in magazie datorita unor manipulari/manevre defectuoase sau efectuate de personal nesupravegheat
Nu va efectua receptia aparaturii/materialelor care sunt deteriorate, sparte, lovite fara sa anunte Gestionarul.

4. Respecta Regulamentul de Ordine Interioara si regulile de PM si PSI
Respecta Regulamentului de Ordine Interioara precum si regulile de PM si PSI (protectia muncii)
Urmareste respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau
Adopta permanent un comportament in masura sa promoveze imaginea si interesele firmei
Se implica in vederea solutionarii situatiilor de criza care afecteaza firma .

CERINTE

- Persoane serioase, responsabile, dinamice,dornice de afirmare
- Fara probleme de sanatate
- Disponibitate la program prelungit
- Rapiditate in executarea comenzilor
- Cunostintele PC reprezinta un mare avantaj

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix de 900 ron
- Tichete de masa

Companie renumita din Austria, lider international in domeniul serviciilor de consultanta in resurse umane, recruteaza pentru clientii sai.