MANAGER VANZARI DIRECTE

ALDO PRESS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. DESCRIERE POST / RESPONSABILITATI
1.1. Intocmirea bazei de date cu clienti potentiali
1.2. Cunoasterea produselor si serviciilor oferite
1.3. Prezentarea acestora clientilor potentiali,
1.4. Vânzarea si livrarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei
1.5. Urmarirea incasarilor
1.6. Analiza pietei

CERINTE

2. CERINTE
2.1. studii medii sau superioare de specialitate (vanzari, marketing, PR)
2.2. experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari;
2.3. capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
2.4. personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
2.5. fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);
2.6. cunostinte medii de limba engleza;
2.7. cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
2.8. masina si permis de conducere categoria B. de preferat
2.9. Inteligenţă de nivel superior;
2.10. Spirit organizatoric;
2.11. Echilibru emoţional;
2.12. Capacitate de a evalua şi a lua decizii ;
2.13. Rezistenţă la stres ;
2.14. Uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare;
2.15. Punctualitate;
2.16. Rezistenta la oboseala si solicitari efective si intelectuale;
2.17. acuitate auditiva normala;
2.18. vorbire normala.
2.19. Aptitudine generală de învăţare;
2.20. Aptitudini de comunicare
2.21. Aptitudini de calcul
2.22. Aptitudinea de a lucra cu documente
2.23. Planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor;
2.24. Acordare şi transmitere de informaţii
2.25. Creativitate si spirit de initiativa;
2.26. Abilitati de mediere si negociere ;

BENEFICII OFERITE

3. PLATA
3.1. Salariul brut lunar,
3.2. sporurile negociate.
3.3. diurna in cazul deplasarilor in tara
3.4. costul transportului si cazarii in timpul deplasarilor in tara

editare si distributie carti, import distributie dictionare electronice vorbitoare, tablete PC, echipamente spa