MANAGER VANZARI-Companie structuri metalice

VON CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltarea vanzarilor in zona alocata

Strangerea de informatii relevante despre piata

Promovarea companiei ca brand in zona alocata, pentru cresterea permanenta a portofoliului de clienti

Rolul este si de urmarire, implementare si atingere a obiectivelor strategice de vanzari si marketing la nivel national, in conformitate cu strategia de produse si componente la nivel CEE. Se asigura de atingerea cu succes a obiectivelor de business.

Coordoneaza si dezvolta portofoliul de clienti si produse ale companiei in zona alocata in conformitate cu strategia, politicile si procedurile interne pentru a dezvolta un business profitabil pe termen lung

Ocupantul acestei pozitii este responsabil de strangerea informatiilor relevante despre piata si sa le raporteze catre Directorul National de Vanzari privind toate aspectele importante de business, contribuind creativ la dezvoltarea vanzarilor.

Dezvoltarea unui nivel de vanzari profitabil in zona alocata.

Responsabil pentru strangerea informatiilor relevante despre piata pentru evaluarea profitabila a preturilor produselor si serviciilor companiei, impreuna cu Directorul National de Vanzari

Urmarirea, indeplinirea si implementarea strategiei de vanzari si marketing agreata la nivel national

Urmarirea derularii planurilor zonale de marketing si business

Dezvoltarea si intretinerea bazei de clienti

Analiza activitatilor competitorilor.

CERINTE

Absolvent(a) Universitate sau Master in Inginerie Civila

Minim 4 ani experienta in industria de constructii (proiectare structuri metalice, supervizarea executiei proiectelor respective)

Experienta suplimentara necesara (arii diferite de responsabilitate, experienta in leadership si management, network si contacte)

Experienta anterioara in vanzarea de componente pentru constructii industriale similare produselor companiei-structuri metalice, sisteme pentru fatade, acoperisuri

Cunostinte solide in segmentul de vanzari specific

Cunostinte de software

Intelegere vasta a clientilor din piata la nivel national

Buna cunoastere a serviciilor si portofoliului de produse din domeniul companiei-structuri metalice

BENEFICII OFERITE

Salariu fix motivant
Bonus Vanzari
Telefon
Laptop
Diurna
3 zile concediu suplimentar
Acoperire cheltuieli de deplasare
Training in afara tarii

Clientul nostru reprezinta una dintre cele mai mari companii multinationale ce furnizeaza componente, produse, sisteme metalice complete si solutii \"la cheie\" pentru industria constructiilor civile si industriale si pentru industria ingineriei.
Compania ofera o gama variata de servicii si produse pe baza de metal.