Manager vanzari

NoRo Consulting Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

¿¿¿ Identificarea de noi clienti, mentinerea si dezvoltarea de relatii de afaceri cat mai bune cu acestia;
¿¿¿ Realizarea ciclului complet de vanzare pentru solutii si servicii informatice;
¿¿¿ Realizarea de oferte bazate pe necesitatile si cerintele specifice ale clientilor;
¿¿¿ Convingerea clientilor in alegerea solutiilor si serviciilor companiei;
¿¿¿ Indeplinirea target-ului de vanzari
¿¿¿ Prezentarea de rapoarte de activitate catre superiorul direct;
¿¿¿ Consolideaza/Elaboreaza rapoarte specifice de vanzari si despre piata;
¿¿¿ Participa la negocierile de contracte cu clientii strategici/importanti;
¿¿¿ Participa la dezvoltarea strategiei de ansamblu a companiei si la ajustarea acesteia;
¿¿¿ Responsabil cu implementarea strategiei companiei in departamentul de vanzari.

CERINTE

Cerinte:

¿¿¿ Experienta pe o pozitie similara in domeniul IT de minim 2 ani, cu rezultate semnificative;
¿¿¿ Absolvent de Facultate tehnica sau economica;
¿¿¿ Limba engleza- nivel avansat;
¿¿¿ Cunostinte operare PC - MS Office;
¿¿¿ Persoana organizata, motivata si orientata catre client;
¿¿¿ Ambitios, deschis, diplomat;
¿¿¿ Dorinta de a-si construi o cariera pe termen lung in companie;
¿¿¿ Abilitati de lider;
¿¿¿ Abilitati de negociere si comunicare;
¿¿¿ Orientat catre obtinerea de rezultate, cu initiativa si responsabil;
¿¿¿ Posesor permis de conducere categ. B.
¿¿¿ Disponibilitate pentru deplasari in tara, la sediul posibililor clienti

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

¿¿¿ Pachet salarial motivant;
¿¿¿ Bonusuri pentru atingerea obiectivelor si target-ului de vanzari;
¿¿¿ Cursuri de perfectionare.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de recrutare si selectie personal.