Manager vanzari

sc protip srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza, implementeaza, actualizeaza si dezvolta planul de vanzari.
- Mentine relatia cu partenerii si clientii companiei si are ca obiectiv extinderea portofoliului de clienti.
- Efectueaza studii de piata, elaboreaza rapoarte despre concurenta.
- Monitorizeaza evolutia preturilor pe piata.
- Creaza si implementeaza strategia de comunicare: activitati de publicitate, promovare, prezentari si participari la targuri de profil.

CERINTE

- Absolvent invatamant superior.
- Experienta de minim 3 ani in vanzari.
- Abilitati de comunicare, interrelationare si negociere.
- Orientare spre client si spre echipa (intern/extern).
- Bune cunostinte de engleza si operare pe computer. cunoasterea altor limbi prezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.
- Mediu de lucru placut.

companie poligrafica specializata in printing comercial, servicii de pre-productie, finisare si livrare.