MANAGER VANZARI

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si coordonarea activitatii de vanzari in domeniile telecomunicatii si electric;
- Realizare de strategii pentru indeplinirea obiectivelor;
- Dezvoltarea bazei de clienti;
- Intocmirea documentatiei comerciale si tehnice in vederea participarii la licitatiile publice din domeniu;
- Realizarea obiectivelor si targetelor lunare;
- Raportare periodica catre Directorul General;
- Prospectarea continuua a pietei, identificarea potentialilor clienti;
- Promovarea intereselor si obiectivelor companiei pe piata.

CERINTE

- Studii superioare;
- Experienta pe o pozitie similara minimum 2 ani preferabil in domeniul telecom;
- Cunostinte PC (Office) si limba engleza nivel avansat;
- Permis de conducere, categoria B;
- Disponibilitate pentru deplasari si program prelungit;
- Abilitati organizatorice, de coordonare si spirit de echip¿;
- Stapanirea eficienta a tehnicilor de vanzare si negociere;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Bonusuri + beneficii: in functie de vanzarile realizate prin dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Telefon mobil;
- Laptop;
- Masina de serviciu, dupa expirarea perioadei de proba.

MIRA Telecom este o companie care activeaza in domeniul telecomunicatiilor, cu peste 140 de angajati, cu sediul central in Bucuresti si 4 filiale in Bacau, Brasov, Cluj Napoca si Craiova. Principalii clienti sunt operatori de telefonie mobila din tara si strainatate, institutii guvernamentale din Romania, pentru care oferim solutii la cheie care includ proiectare radio, achizitii si constructii civile pentru site-uri, instalare, integrare, comissioning si mentenanta.
MIRA Telecom ofera un mediu de lucru performant, unde sunt promovate valoarea si inovatia, creand conditii de dezvoltare personala si profesionala. Angajatii participa atat la traininguri pentru dezvoltarea abilitatilor manageriale, cat si la cursuri tehnice de specializare organizate de operatori de telefonie mobila sau de producatori de echipamente.