Manager Transport

DACODA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului

- Promovare si vanzare servicii in conformitate cu politicile companiei;
- Gestionarea si dezvoltarea portofoliului de clienti si furnizori;
- Participa la intalnirile cu potentialii/actualii clienti ai societati
- Urmarirea si gestionarea activitatilor zilnice de logistica;
- Urmarirea incasarilor si platilor;
- Realizarea obiectivelor lunare si anuale ale companiei.
- Supravegheaza si coordoneaza activitatile departamentului din subordine
- Ofera consultanta si suport departamentului de transport din cadrul societatii
- Monitorizeaza lunar gradul de realizare al obiectivelor personalului din subordine
- Recomanda imbunatatirea aspectelor legate de activitatea personalului din subordine
- Intocmeste raportoarele lunare, trimestriale, anuale cu privire la activitatea personalului din subordine
- Raporteaza lunar sau ori de cate ori este necesar abaterile de la procedurile interne ale personalului aflat in subordine
- Gestionarea dosarelor de dauna
- Deplasari in interes de serviciu la punctele de lucru ale societatii
- Organizarea sedintelor saptamanale
- Formarea personalului nou din departamentul de logistica

CERINTE

- experienta 2 ani pe un post similar
- cunoasterea tarifelor de transport
- cunostinte limba engleza
- alta limba straina si studii economice constituie avantaj;
- operare PC, rapiditate.
- abilitati de comunicare, negociere si putere de convingere;
- spirit organizatoric;
- initiativa si capacitate de rezolvare a problemelor, spirit de echipa
- dorinta de a invata constant lucruri noi.

Creata in 1993, DACODA este o companie de expeditii si transport rutier de marfa, cu capital 100% romanesc. DACODA realizeaza transporturi de marfa pe teritoriul Romaniei, precum si transport international de marfa din/spre Europa.