Manager tehnic - instalatii in constructii

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza activitatea din Departamentul Tehnic si acorda suport tehnic Departamentului Vanzari si Departamentului Implementare Proiecte
- Participa la dezvoltarea afacerii, prin participarea cu oferte competitive la licitatii complexe
- Prezinta potentialilor clienti solutiile /produsele din portofoliul companiei
- Coordoneaza procesul de elaborare a solutiilor tehnice in cadrul procesului de ofertare si participa la determinarea costurilor ofertei
- Asigura managementul furnizorilor de echipamente, materiale si servicii; coordoneaza procesul de elaborare si actualizare a bazei de date cu preturi de la furnizori / subcontractori
- Coordoneaza procesul de implementare a solutiei tehnice propuse in cadrul ofertei, asigurand asistenta tehnica necesara pentru implementarea proiectului.
- Intocmeste conform cerintelor operationale / tehnice de proiect, necesarul de materiale, resurse financiare si umane;
- Colaboreaza cu Project Manager-ul la întocmirea situaţiilor lunare de lucrari / plată pentru proiectele executate;
- Colaboreaza cu PM la recepţia proiectelor executate şi verifică periodic în teren exactitatea datelor din procesele verbale de recepţie.

CERINTE

- Absolvent studii superioare tehnice, instalatii
- Experienta anterioara intr-o pozitie de Inginer ofertare instalatii electrice, sanitare sau HVAC, de minim 2-3 ani
- Permis de conducere categoria B
- Cunoasterea limbii engleze

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si servicii de administrare de personal si salarizare.