MANAGER SERVICE

SC TEMA ENERGY SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordonarea si executia proiectelor desemnate de superiori
- Coordonarea si supervizarea tehnica a echipelor de montaj si service pentru activitatile de instalare, configurare, reparatii, mentenanta, inlocuiri de piese etc (inclusiv de la distanta, activitati on-call)
- Intocmire oferte, devize, analize, rapoarte, procese verbale de lucrari de service si reparatii
- Sustinerea ofertelor / devizelor in fata clientilor companiei (cu asistarea management-ului companiei sau a departamentului de vanzari, dupa caz)
- Intocmirea si sustinerea listelor de achizitii si furnizori pentru proiectele alocate
- Relatia cu furnizorii de echipamente, piese si consumabile
- Identificarea de noi producatori/ furnizori pentru companie, in functie de nevoi si in vederea selectarii permanente a celor mai buni furnizori
- Instruiri tehnice ocazionale adresate echipelor de service
- Intocmire si implementare proceduri de lucru (interventii, intretinere, reparatii)
- Lucru atat la birou, cat si pe teren. Deplasari periodice in teritoriu pentru lucrarile de interventii, service si intretinere
- Disponibilitate program prelungit si on-call in afara programului, pentru interventii si situatii de urgenta.

CERINTE

- Minim 8-10 ani experienta in domeniile electric, electronic, mecanic
- Experienta de minim 4-5 ani in coordonarea si executia lucrarilor de instalare, configurare, intretinere si reparare echipamente de electro-alimentare : generatoare, UPS, redresori si alte echipamente electrice
- Experienta tehnica in proiectarea si executia instalatiilor electrice
- Absolvent Universitatea Politehnica
- Autorizare ANRE categoria IIA si IIB si specializari / training-uri in domeniu
- Abilitati de comunicare si relatii cu clientii companiei
- Experienta si abilitati de coordonare personal de service
- Capacitate de a lucra in regim multi-tasking, organizare eficienta a timpului
– Cunostinte de limba engleza nivel mediu sau avansat
- Cunostinte avansate Office Windows, AutoCad
- Abilitati de comunicare verbala si in scris, prezentare profesionala
- Carnet de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- telefon mobil
- laptop
- autoturism pentru deplasari in interes de serviciu
- atmosfera de lucru placuta si competitiva

Compania TEMA ENERGY SRL ofera solutii complete de alimentare cu energie electrica, fiind specializata pe industria romaneasca de IT si Telecomunicatii. Tema Energy este importator direct pentru echipamentele si produsele comercializate si ofera servicii de consultanta pentru proiectarea si constructia de solutii Data Center, precum si intretinere cladiri.