Manager Sector Comercial (bricolaj)

AMO Parteners

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Gestioneaza din punct de vedere uman, financiar si administrativ unul dintre sectoarele comerciale din magazin
• Actioneaza in scopul asigurarii celor mai bune produse si unui inalt grad de satisfacţie client
• Concretizează şi îmbunătăţeşte planul de acţiuni comerciale pentru raionul lui în funcţie de acţiunile comerciale, de sezonalitatea produselor şi de dezvoltarea ofertei din magazine în funcţie de solicitările clienţilor
• Este la curent cu tendintele pietei de bricolaj (DIY) si le aplica in munca de zi cu zi
• Coordonează implantările respectând regulile companiei
• Realizeaza comenzi si alte activitati necesare la buna gestionare a raionului
• Urmareste stocurile si aplica masurile necesare pentru optimizarea lor
• Îi sfătuieşte pe consilierii de vânzare în ceea ce priveşte întâmpinarea şi sfătuirea clienţilor
• Asigură formarea consilierilor de vânzare în ceea ce priveşte cunoştinţele despre produse şi meseria in sine
• Verifica si intreţine ordinea si curatenia din raion

CERINTE

Experienta de lucru /comert cu produse de bricolaj (unelte, materiale de constructii, instalatii etc.)
Studii superioare
Cunostinte limba engleza si/sau franceza
Orientare catre client

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea dezvoltarii carierei intr-o companie internationala, lider pe piata comercializarii produselor de bricolaj.

HR Company providing selection&recruitment, executive search and head-hunting