MANAGER RESURSE UMANE – se solicita experienta in lanturi de restaurante, cafenele, firme de retail

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordoneaza, conduce si monitorizeza toate activitatile de resurse umane: recrutare si selectie, orientare si instruire, evaluarea performantelor, stabilirea sistemului de compensatii si beneficii, politica de retentie a angajatilor, grilele salariale
• Coordonarea departamentului de resurse umane (4 persoane)
• Implementeaza si stabileste politici si strategii de personal unitare conform cerintelor companiei
Recrutare si selectie:
• Implementarea procedurii de recrutare
• Analiza pietei de recrutare si alegerea celor mai bune resurse pentru recrutarea celor mai potriviti candidati
• Planificarea anuala si trimestriala a recrutarii si a necesarului de personal
• Coordonarea proiectelor de recrutare
• Definirea profilelor in vederea recrutarii si selectiei celor mai buni candidati conform cerintelor companiei
• Asigurarea personalului necesar si incadrarea in termen conform planului de dezvoltare
• Crearea si actualizarea continua a bazei de date de candidati
Orientare si instruire:
• Planifica si coordoneaza orientarea noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora in companie
• Analiza nevoilor de training si dezvoltarea unui plan de training pentru dezvoltarea abilitatilor angajatilor
• Analiza pietei serviciilor de training ai alegerea celor mai buni furnizori de servicii de training conform cerintelor companiei
Evaluarea performantelor:
• Implementarea si dezvoltarea unui sistem de evaluare bazat pe perfomante si competente la nivel de companie
• Monitorizarea procesului de evaluare a personalului si asigurarea respectarii acestuia
• Elaborarea unui sistem de promovari interne
Compensatii & Beneficii:
• Elaborarea unui pachet de compensatii si beneficii a pesonalului in companie pe nivele profesionale ierarhice
Retentia angajatilor:
• Monitorizarea miscarilor de personal, a plecarilor si venirilor
• Stabilirea impreuna cu conducerea a unor masuri de imbunatatire a activitatii
• Reducerea fluctuatiei de personal si asigurarea stabilitatii personalului
• Dezvoltarea si implementarea unor programe de retinere a angajatilor in companie
• Monitorizarea si supervizarea arhivarii documentelor de personal si asigurarea securitatii acestora
• Furnizare si analiza de rapoarte diverse legate de personal: rapoarte de fluctuatie, angajari, plecari, etc.
• Administrarea bugetului de resurse umane: recrutare, instruire si formare, training, pachet de compensatii si beneficii
• Responsabil cu implementarea si aplicarea grilelor salariale pe companie
• Responsabil cu implementarea procedurii de cercetare disciplinara impreuna cu departamentul legal si asigurarea respectarii acesteia
• Actualizarea continua a legislatiei muncii si asigurarea aplicarii ei in companie
• Responsabil cu actualizarea periodica a Contractului Colectiv de Munca si a Regulamentului Intern
• Intermediaza raporturile dintre angajati si conducerea companiei, participa la solutionarea conflictelor de munca si a plangerilor angajatilor.

CERINTE

• Studii superioare Socio-umane: Psihologie, Sociologie
• Specializare in Managementul Resurselor Umane
• Minim 3 ani experienta in domeniul resurselor umane
• Cunostinte tehnice de specialitate si in evaluarea testelor psihologice
• Limba engleza – nivel avansat
• Cunostinte de lucru pe calculator: MS Office, MS Outlook
• Abilitati de comunicare, verbal si scris, sociabilitate, planificare si organizare
• Capacitate de luarea deciziilor, initiativa si atitudine proactiva, persuasiune, flexibilitate si adaptabilitate
• Orientare catre solutii si rezultate.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.

Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse.

Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting.

Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual!