Manager restaurant

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- coordoarea tuturor activitatilor derulate la nivelul restaurantului (aprovizionare, promovare, servicii oferite, incasari etc)
- stabileste standardele calitative ale produselor si serviciilor
- gestioneaza bugetul restaurantului
- verifica meniurile dpdv al aspectului si preturilor afisate
- realieaza studii de piata in domeniu, propunand politica de preturi si tipul de servicii aflate in trend ascendent
- gestioneaza problemele ridicate de clientela, asigurand cu promptitudine rezolvarea lor
- supervizeaza exercitarea corespunzatoare a atributiilor de catre personal
- verifica functionalitatea echipamentelor si igiena spatiului
- stabileste necesarul de produse raportat la spatiul de depozitare, valabilitate si estimarea vanzarilor
- colaboreaza cu directorii de marketing si vanzari in scopul promovarii produselor si serviciilor oferite

CERINTE

- de preferat absolvent ASe, facultatea de comert/ turism
- experienta in administrarea unei locatii tip restaurant cel putin 3 ani
- limba engleza nivel avansat
- persoana intreprinzatoare, organizata
- capacitati excelente de management al timpului
- abilitati de comunicare superioare, diplomatie, tact, calm, toleranta
- aspect fizic ingrijit, tinuta impecabila

BENEFICII OFERITE

corelate cu performanta