Manager Relatii Clienti Persoane Juridice

Banca Comerciala FEROVIARA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza, vinde şi administreaza produsele de creditare destinate entităţilor juridice;
Asigură, în cadrul fluxului activităţilor de analiză a solicitărilor de creditare, verificarea documentelor prezentate de clienţi , înregistrarea informaţiilor din documente în sistemul informatic de gestiune a solicitărilor de credite, interogarea bazelor de date independente în vederea stabilirii eligibilităţii solicitanţilor de produse de creditare, constituirea dosarului de credit;
Analizează aspectele non financiare şi financiare, garanţiile reale şi personale propuse de solicintant şi eventualele riscuri adiacente clientului, tranzacţiei şi garanţiilor;
Urmăreşte menţinerea indicatorilor de risc;
Asigură monitorizarea post-vânzare a clienţilor în privinţa respectării achitării datoriilor de plată la scadenţe, înnoirii poliţelor de asigurare şi menţinerii calităţii portofoliului de garanţii;
Efectuează operaţiunile aferente revizuirii anuale a creditelor;
Se implică în activitatea de recuperare a creditelor şi dobânzilor restante.

CERINTE

Vechime:
-minim 3 ani experienţă în domeniul financiar-bancar;
-minim 2 an iexperienţă pe zona de creditare persoane juridice;
-minim 2 ani experienţă pe zona de vânzări;
Alte cerinţe:
-cunoaşterea legislaţiei bancare;
-cunoştinţe de utilizare PC (Excel, Word);
-bune abilităţi de comunicare şi relaţionare;
-capacitate de planificare, organizare şi rezolvare a problemelor;
-responsabilitate;
-integritate.

Banca Comerciala FEROVIARA SA a primit autorizatia de functionare de la BNR in august 2009, ulterior activitatea principala concentrandu-se asupra operationalizarii sucursalelor si efectuarii operatiunilor bancare, activitate ce a inceput in noiembrie 2009.
Profilul bancii este de banca universala ce ofera o gama completa de produse si servicii pentru clienti persoane fizice si juridice, in lei si valuta si care intentioneaza ca in anul 2010 sa isi dezvolte reteaua de sucursale si agentii si in principalele orase din tara.