MANAGER RECRUTARE

UTI Systems - Divizia IT&C

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Coordonarea activitatii de recrutare a diviziei:
- recruteaza pozitiile cheie, de management, precum si pozitiile tehnice la nivel de senior, din cadrul diviziei;
- identifica surse noi de recrutare pentru atragerea de profesionisti (specialisti si manageri);
- coordoneaza identificarea nevoilor de recrutare ale fiecarui departament, impreuna cu managerul de departament;
- propune noi metode de recrutare, intervievare si testare;
- mentine legatura cu firmele de recrutare agreate, pentru pozitiile contractate si identifica noi firme de recrutare, in acord cu necesitatile de personal ale diviziei;
- participa, la solicitarea managerilor de departamente, la interviurile finale;
- realizeaza oferte de angajare, la solicitarea expresa a managerilor de departamente, pentru anumiti candidati;
Coordonarea activitatii de a crea si actualiza o baza de date cu candidati, in acord cu cerintele de business si de dezvoltare a companiei;
Reprezentarea companiei la evenimentele de resurse umane aferente recrutarii (targuri de job-uri, prezentari la facultati/universitati, conferinte, seminarii), interrelationeaza si mentine contactele create;
Monitorizarea permanenta a pietei de resurse umane, urmarind competitia, miscarile de personal din interiorul competitiei, noile pozitii aparute in structurile competitorilor;
Realizarea de propuneri pentru programe de diversificare a pachetelor salariale, in acord cu piata IT&C;
Elaborarea de proceduri de lucru in cadrul companiei, privind principalele activitati de resurse umane (recrutare si selectie, planificarea resurselor umane, instruire, integrare, administrarea resurselor umane, evaluarea performantelor profesionale) si se asigura de respectarea acestora de catre intreg personalul;
Coordonarea in vederea realizarii situatiilor cerute de Directorul de Divizie, privind structura personalului pe diverse categorii de varsta, sex, socio-profesionale, fluctuatia de personal etc.;
Coordonarea activitatii de planificare a carierei si a celei de instriure pentru angajatii companiei;
Coordonarea implementarii unui sistem de evaluare a performantelor profesionale ale angajatilor in acord cu politica Grupului si participarea la evaluarea periodica a personalului;
Urmarirea aplicarii prevederilor legale in gestionarea angajatilor;
Participarea la negocierea contractului colectiv de munca;
Consilierea managerilor si angajatilor companiei in orice problema de resurse umane.

CERINTE

Studii superioare finalizate - economice, juridice, umaniste (psihologie-sociologie);
Experienta minim 5 ani in resurse umane, minim 2 ani in recrutare si coordonare echipa;
Experienta intr-o companie IT&C reprezinta un avantaj important;
Cunostinte MS Office (Word, Excel, PowerPoint), Internet Explorer;
Cunostinte de limba engleza ¿ nivel avansat;
Cunostinte de legislatia muncii;
Permis auto cetrgoria B;
Aptitudini de interrelationare, capacitatea de a intelege comportamentul uman, de a conduce si de a motiva oamenii;
Abilitati decizionale, capacitate de planificare, organizare si control al activitatii;
Orientare spre solutii, creativitate;
Diplomatie, confidentialitate, flexibilitate, rezistenta la stres si toleranta la frustari;

BENEFICII OFERITE

Posibilitati de afirmare in cadrul unei companii solide;
Mediu de lucru dinamic, profesionist, activarea in cadrul unei echipe de specialisti de resurse umane motivata si profesionista;
Pachet salarial atractiv, corelat cu nivelul de performanta.

Lider in dezvoltarea de solutii, produse si servicii de inalta tehnologie, cu rezultate remarcabile in zona de cercetare-dezvoltare si inovare, divizia IT&C acopera ca arii de expertiza: dezvoltare software, solutii de securitatea informatiei, comunicatii, solutii de criptare si compatibilitate electromagnetica, precum si integrare de sisteme informatice.
Detalii despre preocuparile si realizarile echipei IT&C din grupul UTI pot fi obtinute vizitand site-ul www.uti.ro.