Manager recrutare

UTI Grup

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea, adaptarea si aplicarea procedurii de recrutare si selectie de personal la nivelul grupului de firme UTI
- Stabilirea necesarului de personal :
* Proiectarea tipurilor de posturi din UTI
* Analiza si descrierea tuturor tipurilor de posturi existente in grupul UTI
* Dimensionarea posturilor impreuna cu directorii unitatilor de business, in functie de specificul activitati desfasurate
* Elaborarea fiselor de post cadru pentru toate posturile din UTI in colaborare cu unitatile de business si unitatile functionale
* Gestionarea fiselor de post
- Stabilirea surselor de recrutare interna si externa
* Formularea tipurilor de anunturi in functie de natura posturilor, precum si publicarea acestorain presa sau postarea lor pe site-uri specializate
* Selectia candidatilor
* Organizarea si sustinerea interviurilor
* Evaluarea candidatilor si propunerea listei scurte acestora
- Gestionarea bazei de date a candidatilor intervievati
- Intocmirea statisticilor specifice domeniului de recrutare si analiza lor

CERINTE

- Studii superioare economice/umaniste (psihologie, sociologie)
- Specializare in resurse umane
- Experienta in lucrul cu instrumente psihometrice
- Experienta pe un post similar minim 2-3 ani
- Cunostinte MS Office (Word, Excel, PowerPonit)
- Limba engleza - nivel avansat

Solutii IT si Comunicatii, Solutii de Securitate, Instalatii pentru constructii civile, Servicii administrative