Manager proiecte content si comunicare prin continut web

Mediawrite

Job expirat

RESPONSABILITATI

Managementul proiectelor de dezvoltare continut web si comunicare online prin intermediul continutului.
- Utilizarea sistemului de management de proiect
- Verificarea continutului dezvoltat de autori
- Client service, preluarea brief-urilor de la clienti
- Altele

CERINTE

- Pasiune pentru continut web
- Pasiune pentru marketing si comunicare
- Pasiune pentru work in echipa si organizare exemplara

BENEFICII OFERITE

Bonusuri direct proportionale cu calitatea serviciilor livrate clientilor

Mediawrite este prima agenție din România cu focus exclusiv pe conținut pentru web (content web, content marketing).

Start-up-ul a fost înființat în 2011, cu capital 100% românesc, și a ajuns în 2014 la un număr de peste 40 de clienți, înregistrând încasări de peste 45,000 de euro din dezvoltare conținut.

Zona în care agenția s-a specializat este cea a producției de content și a utilizării acestuia, în diverse formate, pentru atingerea obiectivelor de comunicare sau marketing digital.