Manager Produs- Multinationala Constructii

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmeste si pune in practica strategile de vanzare pe grupe de produse- materiale de constructii;
- Propune si realizeaza dezvoltarea de produse;
- Studiul pietei, al normelor si al legislatiei si conturarea sau identificarea argumentelor de vanzare necesare echipelor de vanzari;
- Actualizeaza si gestioneaza informatiile, intocmeste si centralizeaza rapoartele cu privire la produsele companiei;
- Monitorizeaza concurenta;
- Cunoasterea si cresterea cotei de piata si elaborarea previziunilor despre aceasta;
- Actualizeaza datele tehnice cu privire la produsele din zona de responsabilitate (fise, cataloage, preturi, etc.);
- Ofera asistenta tehnica grupurilor tinta pentru produsele companiei;
- Propune si gestioneaza bugetele proiectelor;
- Consiliaza echipa de vanzari si grupurile tinta privind solutiile tehnice ce pot fi realizate cu produsele companiei.

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in gestionarea proiectelor in constructii;
- Background tehnic, cunoasterea grupurilor tinta, abilitate in discutarea solutiilor tehnice din specificatii si caietele de sarcini, intelegerea nevoilor clientului;
- Cunoasterea limbii engleze (scris, citit, vorbit);
- Cunoasterea limbii germane - avantaj;
- Cunoasterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, Outlook), Navigare Internet;
- Capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente;
- Personalitate dinamica, comunicativa, organizata, analitica;
- Abilitati pentru lucrul in echipa;
- Aptitudini de negociere si de vanzare.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant. Companie cunoscuta din domeniul materialelor de constructii.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.
Nr. operator date cu caracter personal: 6065