Manager Operational /Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:Bune abilitati manageriale, de comunicare, negociere si organizare;
- Aptitudini comerciale, capacitate de analiza si orientare spre rezultate;
- Initiativa, creativitate, dinamism, spirit de echipa, flexibilitate, loialitate;
- Cunostinte de limba engleza si de utilizare PC.
Atributii generale (acele tipuri de responsabilitati ale postului care traseaza directia postului, obiectivele generale urmarite si rolul avut in department sau organizatie):
Sarcini si taskuri specifice postului (care trebuie indeplinite in munca de zi cu zi a angajatului)
Obiective (target-uri) trasate pentru jobul in cauza (anuale, trimestriale, lunare, zilnice)

CERINTE

Tine legatura cu toti clientii importanti ;
- Propune si implementeaza strategia de vanzare , in functie de potentialul zonei, de cota de piata si de oferta concurentei;
- Propune strategii de dezvoltare locala si de campanii promotionale in colaborare cu departamentul de marketing; colaboreaza cu departamentul de marketing si aduce informatii despre evolutia piete
- Realizeaza target-ul de vanzari
Cunostinte operare PC necesare: mentionam programe, sisteme ce trebuie sa cunoasca foarte bine pentru a performa taskurile specifice jobului :M Office, diverse programe informatice specific domeniului
• Experienta anterioara: min 3 ani in resurse umane -training
Tipuri de proiecte realizate sau realizari notabile urmarite in profilul candidatului:
Bune abilitati de comunicare si negociere: specificati tipul de comunicare dorit si nivelul in care se doreste performanta (verbal, scris, non verbal, comunicare business, abilitati persuasiune)
Excelente abilitati de comunicare(verbal, nonverbal) si amabilitate
Abilitatea de a initia si sustine relatii sociale si de parteneriat productiv
• Proactivitate, gandire out of box: mentionati gradul de importanta avut si nivelul solicitat, ce tipuri de solutii doriti sa ofere persoana, ce comportament sa aiba in situatii de criza, atitudine generala
Atitidine proactive, spirit de initiative, orientat spre rezultate, atitudine de invingator, respectos, responsabil, organizat, rezitent la stre si la volum mare de munca, implicat, dornic sa se afirme si sa evolueze in cariera.
• Aspect fizic placut, tinuta si prezenta business:
Motivatia pentru evolutie profesionala:
• Abordare pozitiva, atitudine pozitiva orientata spre rezultate
• Seriozitate si responsabilitate in asumarea sarcinilor si obiectivelor
• Perseverent, dornic de succes
• Deprinderi sau know how specific (alte tipuri de trasaturi sau abilitati, nementionate anterior si care sunt necesare sau care pot optimiza rezultatele)
• Comportamentul in echipa: individualist versus team playe
Gandire analitica versus gandire sintetica :
Pentru functiile de coordonare si conducere:
- Abilitatea de coordonare a taskurilor proprii (organizare) si a altor membri ai echipei: mentionati nivelul de importanta sau alte elemente relevante
- Nivelul de organizare si time management : descrieti nivelul de importanta si standardul dorit; eventual puteti da exemplu, pentru a verifica si testa nivelul candidatului:
• Viziunea asupra organizatiei: tipul de cultura organizationala favorizat, ce tipuri de valori are compania si doreste sa regaseasca in oamenii ei, tipul sau stilurile manageriale, climat de lucru:
• Limbi straine: ENGLEZA nivelul cerut (scris, vorbit)
• Permis auto: CAT B.
Constituie avantaj:
- Experienta in domeniu sau in domeniu adiacent
-alte elemente
Candidatii interesati pot trimite pana la data de 30.12.2011 un Curriculum vitae insotit de scrisoare de intentie si de fotografie la urmatoarea adresa de e-mail office@mbs-mbs.ro, mentionand postul pentru care candideaza si codul de referinta al acestuia.
Numai candidatii selectati vor fi invitati la un interviu, a carui data va fi stabilita de comun acord cu acestia.
Toate candidaturile vor fi analizate cu obiectivitate si in deplina confidenţialitate.
Compania isi rezerva dreptul de a testa competentele declarate de catre candidati.

BENEFICII OFERITE

training si cursuri specifice domeniului resurselor umane realizate de una dintre cele mai bune scoli de profil
- mediu de lucru deosebit in cadul unei echipe tinere de profesionisti
- dezvoltare personala si profesionala permanenta
- comision progresiv in functie de rezultate
- mijloace de lucru moderne puse la dispozitie
- oportunitatea de asociere cu unul dintre cele mai reprezentative brand-uri interne in domeniul resurselor umane
- Venit 800-1000euro /lunar
-Laptop + tel de serviciu + benzina in interes de serviciu