MANAGER OPERATIONAL CALL CENTER

RELAD

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza si gestioneaza planificarea capacitatii call centerului (inbound si outbound)
- Gestioneaza activitatea din punct de vedere operational, cu accent pe calitatea si rapiditatea rezolvarii problemelor clientilor, satisfactia si loializarea acestora
- Responsabil pentru realizarea si gestionarea programului de lucru al agentilor, in colaborare cu team leaderii
- Responsabil pentru dezvoltarea scenariilor de apel, in colaborare cu team leaderii
- Responsabil pentru managementul performantelor individuale ale agentilor din call center.

CERINTE

- Experienta in managementul operational de call center
- Experienta in activitati de telesales si customer service
- Orientare catre client si catre rezultate, capabil sa balanseze managementul performantei cu focusul catre client
- Excelente abilitati de comunicare, in scris si oral
- Putere de analiza si orientare spre rezolvarea problemelor
- Abilitati de planificare

BENEFICII OFERITE

- Se ofera pachet salarial competitiv (laptop, masina de serviciu, telefon de serviciu) posibilitatea de dezvoltare a carierei.
- Mediu de lucru placut.

RELAD este unul dintre liderii pietei romanesti de import si distributie de produse farmaceutice si parafarmaceutice. Astazi compania comercializeaza peste 6000 de produse catre 4000 de clienti (farmacii si spitale), situati pe intreg teritoriul Romaniei. RELAD are puncte de lucru in 16 din cele mai mari orase din tara, avand o echipa formata din peste 800 de profesionisti. Misiunea RELAD este sa contribuie permanent la imbunatatirea sistemului de sanatate national, printr-o inalta calitate (certificata cu standardul ISO 9001:2000) a distributiei si comercializarii produselor farmaceutice, in beneficiul pacientilor, al partenerilor si al sau, in egala masura.
Daca doresti sa faci parte dintr-o echipa tanara, profesionista, dinamica si unita, sa iti construiesti o cariera intr-un domeniu de perspectiva, intr-o companie care iti ofera sansa de a te dezvolta profesional si personal, incearca-ti sansa! Te asteptam in echipa RELAD! Succes!